Telefon 0212 241 11 11
Email info@polatyilmaz.com

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

 • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

  Bu alandaki hukuki servislerimiz aşağıdaki konuları kapsamaktadır:


  -Tazminat ve sözleşmesel haklara ilişkin uyuşmazlıklar,

  -Sosyal güvenlik,

  -Sendika,

  -Çalışma süresine ilişkin uyuşmazlıklar,

  -İş sözleşmeleri ve belgeleri,

  -Şirkete ilişkin insan kaynakları politikasının gözden geçirilmesi,

  -Çalışma ve oturma izinleri.

   

  Sürekli yenilenen iş ve sosyal güvenlik mevzuatları aslında müvekkillerimize önemli fırsatlar getirirken, diğer yandan da sürekli takip ve gözlem gerektiren riskli bir ortam yaratmaktadır. Türk Hukuku'nun işveren-işçi ilişkilerinde işçi lehine koruma prensibi de işveren tarafında önem verilmesi gereken ve özel ihtisas gerektiren bir hukuk alanıdır.

   

  Bu nedenle İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku departmanımızda görev yapan ekibimiz tüm enerjisini bu alanda sürdürmekte ve iş ve sosyal güvenlik dünyasını ilgilendiren temel konularda, müvekkillerimizin kanunlara uyumlu olması, risklerini doğru değerlendirmeleri ve yönetmeleri için çözüm üretmektedir.

   

  İş ve sosyal güvenlik uygulamasında yaşanan mevzuat değişiklikleri ve yakından takip edilmesi elzem olan içtihatlar müvekkillerin iç düzenlemelerinin bunlara uygunluğunun kontrolünü ve ilgili birimlerine düzenli destek ve görüş verilmesini artık neredeyse mecbur kılmaktadır.

   

  İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında çalışan ekibimiz ile birlikte müvekkillerimizin bu alandaki hukuki ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Türk İş Hukuku kapsamında çeşitli sektörlerden yerli veya yabancı işverenleri ve belli durumlarda çalışanları temsil etmekteyiz.

Danışmanlığa mı ihtiyacınız var?

Bizimle iletişime geçerek uzman avukatlarımız tarafından bilgilendirilirsiniz.